oddaná služba 2

16. března 2011 v 18:27 | zelenooko |  odddaná služba
Dnešní inspirace :
Šrímad Bhagavad - Gita :
Pro dnešní inspiraci jsem zvolila 2. kapitolu této krásné knihy, která se jmenuje Shrnutí obsahu Bhagavad-Gíty.
kap. 2 verš 12: Nikdy se nestalo, že by nebylo Mne tebe či všech těchto králů, a ani v budoucnosti nikdo z nás nepřestane existovat.
můj komentář: V tomto verši Krišna vysvětluje svému příteli Arjunovi, že oni dva a i všichni králové, kteří se shromáždili na bitevním poli nemohou vlastně zemřít, protože jsou individuální duše a jakožto duše nemohou nikdy zemřít. Zemřít mohou jen jejich fyzická těla a nad tím není potřeba se rmoutit, jak je rozebíráno v dalších verších.
kap. 2 verš 13: Tak jako vtělená duše souvisle přechází v tomto těle z dětství do mládí a stáří, přechází také v čase smrti do jiného těla. Moudrý člověk není z této změný zmatený.
můj komentář: Tady Krišna pokračuje v tom, co jsem zmínila předtím. Přímo zde říká, že tělo měníme vlastně celý náš život. Nejdřív jsme děti, pak mladí lidé - větší děti, puberťáci a pak jsme dospělí, postupně stárneme až ve vysokém věku musíme zemřít. A v tomto okamžiku dochází k tomu, že změníme zase tělo, my jako nesmrtelná duše odejdeme do jiného hmotného těla a zase prožíváme celý proces znovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama