Březen 2011

Krišna

16. března 2011 v 18:30 | zelenooko |  obrázkyoddaná služba 2

16. března 2011 v 18:27 | zelenooko |  odddaná služba
Dnešní inspirace :
Šrímad Bhagavad - Gita :
Pro dnešní inspiraci jsem zvolila 2. kapitolu této krásné knihy, která se jmenuje Shrnutí obsahu Bhagavad-Gíty.
kap. 2 verš 12: Nikdy se nestalo, že by nebylo Mne tebe či všech těchto králů, a ani v budoucnosti nikdo z nás nepřestane existovat.
můj komentář: V tomto verši Krišna vysvětluje svému příteli Arjunovi, že oni dva a i všichni králové, kteří se shromáždili na bitevním poli nemohou vlastně zemřít, protože jsou individuální duše a jakožto duše nemohou nikdy zemřít. Zemřít mohou jen jejich fyzická těla a nad tím není potřeba se rmoutit, jak je rozebíráno v dalších verších.
kap. 2 verš 13: Tak jako vtělená duše souvisle přechází v tomto těle z dětství do mládí a stáří, přechází také v čase smrti do jiného těla. Moudrý člověk není z této změný zmatený.
můj komentář: Tady Krišna pokračuje v tom, co jsem zmínila předtím. Přímo zde říká, že tělo měníme vlastně celý náš život. Nejdřív jsme děti, pak mladí lidé - větší děti, puberťáci a pak jsme dospělí, postupně stárneme až ve vysokém věku musíme zemřít. A v tomto okamžiku dochází k tomu, že změníme zase tělo, my jako nesmrtelná duše odejdeme do jiného hmotného těla a zase prožíváme celý proces znovu.

oddaná služba

16. března 2011 v 18:16 | zelenooko |  odddaná služba
Šrímad Bhagavad - Gíta - posvátná kniha pro všechny !
Možná už jste o této kníze slyšeli, pokud ne, můžete se s ní trochu seznámit tady na mém blogu. Pro zájemce, které by můj mini seriál o oddané službě zaujal uvádím tyto stránky:
Tam všude se můžete dozvědět různé zajímavé a podnětné informace. Můžu tyto stránky jen doporučit a doufat, že se někdy s někým z vás potkám třeba v Nama Hattě Brno.